Zwiedzanie Lanzarote samochodem – subiektywny przewodnik część 3

Zwiedzanie Lanzarote samochodem

W poprzednich postach o wyspie Lanzarote przedstawiłam Ci Nasz plan na 7 dniowe wakacje oraz odwiedziliśmy jeden z popularnych kurortów – Costa Teguise. Dziś kontynuujemy zwiedzanie Lanzarote i samochodem objedziemy najbardziej popularne atrakcje turystyczne na wyspie. Napiszę skąd się wzięły Nasze wybory, dlaczego zrezygnowaliśmy z pewnych miejsc a na inne poświęciliśmy więcej czasu. Zapraszam Cię na wspaniałą, krajobrazową wycieczkę po wulkanicznej wyspie ♥. Na początek jej południowo-zachodnia część.

Samochodem po wyspie – Nasza trasa krok po kroku

Wypożyczenie auta to najlepsze rozwiązanie jakie można wybrać na wyspie! Drogi są dobrze oznaczone, zamiast skrzyżowań najczęściej pojawiają się bezpieczne ronda. Drogami jeździ się kulturalnie a widoki są niezapomniane ♥ Niewielkie odległości między atrakcjami pozwalają zwiedzić najważniejsze z nich w jeden dzień.

Kierunek – zwiedzanie Parku Narodowego Timanfaya

Naszą podróż rozpoczynamy w Costa Teguise przed godziną 10. Zmierzamy do głównej atrakcji wyspy – Park Narodowy Timanfaya, z najmłodszymi wulkanami na wyspie nazywanymi Górami Ognia to obowiązkowy punkt podczas pobytu! Wjazd jest dobrze oznaczony charakterystycznymi dla Lanzarote znakami „El Diablo”. Jedź tam jak najwcześniej, ponieważ zwiedzanie tego miejsca jest dość nietypowe i w sezonie tworzą się długie kolejki do wjazdu.

Zwiedzanie Parku Narodowego Timanfaya na Lanzarote
„El Diablo” – symbol Lanzarote stworzony przez Cesara Manrique

Zostawiamy samochód na parkingu, następnie kupujemy bilety za 10 euro/osobę i wsiadamy do jednego z autokarów. Tak! Zwiedzanie tego miejsca odbywa się wyłącznie przez okna pojazdu. Przejażdżka trwa około 40 minut, zwróć uwagę żeby wejść do odpowiedniego autokaru, ponieważ w każdym z nich komentarze są w innym języku świata (dostępne są 3).

Zwiedzanie samochodem
Właśnie takimi autobusami podróżujemy po Parku Narodowym Timanfaya.

Trasa jest ekscytująca, widoki niesamowite, czujemy się jak na innej planecie. Momentami autokar jedzie wąską drogą bardzo blisko krawędzi wulkanów. Dla urozmaicenia zwiedzania z głośników wydobywają się dźwięki muzyki, które mają nadać grozy temu co widzimy. Aż ciężko uwierzyć, że miejsce które widzimy to efekt erupcji w latach 1730- 1736! Przecież to tak niedaleki czas…

Lanzarote - zwiedzanie Timanfaya
Timanfaya Park -Lanzarote
Księżycowe widoki w Timanfaya Park
Zwiedzanie Lanzarote

Po objazdówce koniecznie udajcie się na pokazy geotermalne dostępne w cenie biletów. Są spektakularne ale nie będę zdradzać na czym polegają żeby nie psuć niespodzianki!

Aktualne informacje o cenach i godzinach otwarcia znajdziecie TUTAJ.

Zwiedzanie El Golfo

Wyjeżdżamy z Timanfaya i następnie kierujemy się na południe do miejscowości El Golfo. Musicie odbić z głównej drogi w okolicach miejscowości Yaiza, wszystko jest dobrze oznaczone. Dojazd zajmuje Nam około 20 minut.

Samochodem do El Golfo - zwiedzanie Lanzarote
Plaża w miejscowości El Golfo

El Golfo to stara, rybacka wioska słynąca z niedużego, zielonego jeziorka Charco de Los Clicos. Darmowy parking znajdziesz zaraz przy wjeździe do miejscowości. Później krótki spacerek do punktu widokowego a po drodze podziwiamy niewielką plażę na której rozbijają się fale. Trzymaj kapelusz bo nieźle tam wieje!

El Golfo - Lanzarote
Widok w drodze do punktu widokowego

Trzeba przyznać, że widok robi wrażenie – jeziorko zlokalizowane jest na czarnej, wulkanicznej plaży i jego intensywna zieleń wspaniale kontrastuje z niebieskim niebem i oceanem ♥ Jest to krótka, darmowa ale bardzo widokowa miejscówka. Oglądamy, robimy zdjęcia i jedziemy dalej.

Szmaragdowe jeziorko - Lanzarote
Szmaragdowe jezioro Charco de Los Clicos
El Golfo - Lanzarote

Wracamy samochodem do Los Hervideros

Wracając tą samą drogą szukamy kierunkowskazu w prawo na Los Hervideros Wrzące Wybrzeże. Następnie po 5km jesteśmy na miejscu.

Los Hervideros

Co tutaj zastaniemy? Przepiękne, skaliste formacje utworzone gdy lawa z wybuchu wulkanu stykała się z zimną, oceaniczną wodą. Właśnie dlatego jaskinie, tunele, tarasy tworzą labirynty, w których „tańczy” woda tworząc niesamowite spektakle. Siła tryskających zewsząd fal wzbudza szacunek względem żywiołu. Spędzicie tu niewiele czasu ale nie warto pomijać tego punktu na trasie bo zobaczycie go bezpłatnie! Zdjęcia nie oddadzą tego klimatu, więc musicie to koniecznie zobaczyć!

Fale na Los Hervideros
Zwiedzanie Los Hervideros

Zwiedzanie Lanzarote – północ czy południe?

Jeśli jesteś na Lanzarote w sezonie albo masz auto wypożyczone na dwa dni to warto wspomnieć, że z Los Hervideros masz rzut beretem do nowoczesnego kurortu Playa Blanca. Ponoć jest to urocze miasto z piękną mariną a najbardziej klimatycznie jest podczas zachodu słońca. Niedaleko znajdują się też bardzo widokowe plaże – Papagaya i Flamingo. My jednak nie zdecydowaliśmy się o tym przekonać. Było już po godz 13 a w styczniu na Lanzarote zachód słońca jest już po godz 18… wiedziałam, że czekają na Nas lepsze widokowo atrakcje!

Samochodem do regionu La Geria

Wracamy do Yaiza i kawałek za miejscowością kierujemy się w stronę Teguise. Po drodze czeka Nas wizyta w regionie La Geria słynącym z niezwykłego sposobu uprawy winorośli. Na wulkanicznym pustkowiu człowiek postanowił walczyć z naturą.

Uprawa winorośli La Geria

Jadąc główną trasą aż po horyzont widzimy tajemnicze zagłębienia w formie lejów, które są otoczone kamiennymi, z reguły półkolistymi murkami. Ta forma uprawy ma chronić rośliny przez silnym i suchym wiatrem. Wzdłuż trasy znajduje się również kilka winiarni. Koniecznie zatrzymaj się na którejś z nich żeby skosztować dostępnych trunków czy zjeść kanapki z dżemem z kaktusów lub sosem mojo verde i mojo picante♥. Bez zakupów się oczywiście nie obędzie!

Lanzarote - La Geria

Kierunek północ – zwiedzanie Lanzarote samochodem c.d.

Na mapie z początku wpisu możesz zobaczyć, że to jeszcze nie koniec atrakcji na wyspie, które zobaczyliśmy jednego dnia. Dziś jednak zostawię Cię na tym etapie podróży a w kolejnym poście udamy się na północ wyspy żeby podziwiać krajobraz wyspy Graciosa z punktu widokowego.

Które z dotychczasowych miejsc na Lanzarote podobało Ci się najbardziej? Przekonało Cię zwiedzanie Lanzarote samochodem? A może dasz znać czy warto wrócić jeszcze ma wyspę na kolejne wakacje choćby po to żeby zobaczyć Playa Blanca i okoliczne plaże?

Zielona Lenka

Zobacz również

Jeden komentarz

  1. Byliśmy w listopadzie na Teneryfie i chcieliśmy z żoną wrócić tam teraz w kwietniu, ale jak tak patrzymy na te relacje z Lanzerote to chyba jednak zmienimy kierunek… Teneryfa nie ucieknie 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *