Zwiedzanie Lanzarote – część 2 – co zobaczyć w Costa Teguise?

Plan zwiedzania Costa Teguise

Costa Teguise to po pierwsze Nasza baza wypadowa a zwiedzanie Lanzarote rozpoczęliśmy od stolicy wyspy Arrecife. W pierwszym wpisie z serii możecie krok po kroku sprawdzić jakie były Nasze plany i jak potoczyła się ich realizacja.

Zwiedzanie vs odpoczynek

Drugi dzień pobytu na wyspie. Hurra! W końcu mamy słońce. Temperatura oscylowała w okolicy 20 stopni i postanowiliśmy odpocząć w hotelu. Dobrze, że hotel oferował podgrzewany basen… niestety po wyjściu z niego trzeba było się szybko przebrać z mokrych ubrań, ponieważ hulający wiatr nie był najprzyjemniejszy. Uroki styczniowych wakacji! A ja jak to ja skupiłam się na przygotowaniu planu zwiedzania wyspy.

Costa Teguise – urocze miasteczko na Lanzarote

Trzeciego dnia spakowaliśmy plażowe torby i ruszyliśmy na podbój Costa Teguise. Spacer nadmorską promenadą pozwolił Nam zachwycić się pięknymi krajobrazami. Na szczęście nie jest typowa, tętniąca życiem i straganami promenada tylko jest cicha, trochę na uboczu, zadbana i porządnie zagospodarowana np siłowniami na powietrzu.

Playa Ancla Costa Teguise
Playa Ancla przy Naszym hotelu

Prowadzi Nas ona wzdłuż czterech uroczych plaż. Pierwsza, najbliższa Naszemu hotelowi to Playa Ancla, nieco otoczona skałami przez co chroni przed wiatrem. Następnie docieramy do bardziej komercyjnej Playa Bastian – znajdziemy tu prysznice, leżaki, parasole. Jest dość duża i dość kamienista.

Spacer promenadą Costa Teguise
Wzdłuż promenady takie widoczki ♥

Mnie najbardziej zauroczyła kolejna plaża, mieszcząca się w ślicznej zatoczce – Playa Jablillo. Otoczona jest skałami wulkanicznymi a kolor wody zachwyca! Najbardziej oblegana jest Playa Cucharas – to do niej mamy zapewniony transport z hotelu. Nie można jej niczego odmówić, ponieważ jest czysta, szeroka, piaszczysta, idealna na wodną kąpiel i opalanie♥

Plan zwiedzania Costa Teguise
Najpiękniejsza Playa Jablillo ♥
zwiedzamy Lanzarote
W oddali Playa Cucharas ♥
Playa Cucharas Costa Teguise
Piaszczysta Playa Cucharas

Zwiedzanie Costa Teguise – czy warto?

Spacerując uliczkami miasteczka natkniecie się też na standardowe stragany pełne badziewia, które znajdziecie w każdym innym zakątku świata… Godne uwagi są jednak urocze sklepiki z rękodziełem. Niewątpliwie dość popularnym suvenirem z Lanzarote są wyroby z aloesu – kremy, mydła, pianki po opalaniu, które świetnie sprawdzają się na wakacjach.

miasteczko

Koniecznie zajrzyjcie również do Pueblo Marinero – ryneczku w środku miasta zwanego „rybacką wioską”. Bardzo ciekawe architektonicznie miejsce, które nadaje miasteczku kanaryjskiego klimatu. Jeśli zaś zależy Wam na zakupach to w piątki popołudniu odbywa się tam targ z lokalnymi produktami.

Wulkaniczna Lanzarote
Wulkany ♥ są wszędzie!

Costa Teguise to jeden z popularnych kurortów wakacyjnych na wyspie. Jeśli planujesz zwiedzanie Lanzarote nie możesz ominąć Costa Teguise, ponieważ jest to bardzo przyjemna, niewielka i ładna miejscowość. Cieszę się, że to w niej znajdował się Nasz hotel, gdyż jest to też świetna baza wypadowa żeby wybrać się na zwiedzanie Lanzarote.

zachód słońca na Lanzarote

Czytałaś również pierwszy post z serii? Ja już nie mogę się doczekać aż pojawi się tu kolejny, w którym pokażę Ci piękne krajobrazy Lanzarote! Zwiedzanie wyspy samochodem było też wspaniałym doświadczeniem.

Pozdrawiam

Marlena

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *