Jak w prosty sposób wybrać najlepsze konto osobiste?

Temat, który początkowo poruszyłam w formie grafik na Instagramie zdecydowanie wymaga rozwinięcia. Pytanie „Jak wybrać najlepsze konto osobiste?” słyszę bardzo często z racji swojej pracy w Banku. Nie ma złotej zasady ale jest kilka kroków, które musisz przejść żeby wybrać najlepsze. I dziś Ci o tym opowiem.

Prosta zasada

konto osobiste

Niby oczywista oczywistość a tak wiele osób zapomina o przeprowadzeniu analizy swoich potrzeb. Idąc do oddziału Banku możecie być pewni, że pracownik właśnie taką analizę z Wami przeprowadzi. Zada Wam podstawowe pytania i spróbuje dopasować ofertę właśnie do Waszych potrzeb. Tylko co jeśli żadne z kont jakie ma w ofercie bank pracownika nie będzie do Was pasować w 100%? No cóż… i tak będzie próbował Wam je sprzedać pokazując korzyści bo w końcu taka jest jego praca. Dlatego właśnie zachęcam do tego żeby przed wizytą w banku samemu zrobić sobie taki rachunek sumienia i być przygotowanym na zadawanie pytań o sprawy, które Cię interesują.

Najlepsze konto osobiste

KAŻDE konto jest dobre jeśli jest dla Ciebie całkowicie darmowe lub akceptujesz i rozumiesz z czego wynikają opłaty. Ponadto dobrze jest wybrać konto w takim banku, w którym kontakt z jego pracownikiem nie jest dla Ciebie złem koniecznym. Jeśli wiesz że będziesz częstym gościem w oddziale to super by było gdybyś „poczuł miętę” do pracowników. Uwierz mi – większość ludzi nie wybiera oferty banku a tak naprawdę człowieka który tą ofertę sprzedaje… Sama korzystam z wielu różnych promocji bankowych i są oddziały banków w których moja noga więcej nie postanie chyba, że zmienią się w nich pracownicy…

Rachunek sumienia

Zgodnie z tym co pisałam powyżej zacznij od zadania sobie poniższych pytań, które ułatwiają odpowiedź na pytanie jak wybrać najlepsze konto osobiste. Ja jak zawsze polecam formę pisemną bo wtedy o niczym nie zapomnisz. Zapisując myśli jesteś też w stanie dotrzeć do większych szczegółów.

jak wybrać konto osobiste

Część z Was może zadać sobie pytanie „A na co mi placówka banku jeśli korzystam z konta tylko online?”. Już odpowiadam. To zależy. Jeśli potrzebujesz wpłacać gotówkę to będzie Ci np potrzebny wpłatomat, który zazwyczaj jest umiejscowiony właśnie w placówce. Jeśli nie to nie musi to mieć dla Ciebie znaczenia. Jednak gdy zdarzy się nieprzewidziana sytuacja kiedy będziesz musiał skorzystać z oddziału Banku np żeby wpłacić lub wypłacić większą kwotę gotówki to jednak warto żeby nie znajdował się on 50 km od Ciebie.

Drugi punkt to wypisanie dodatkowych produktów i usług z jakich korzystasz. Przykładowo ja wybór banku zaczynam od sprawdzenia oferty konta oszczędnościowego oraz zapoznania się z aplikacją mobilną banku. To ta druga cecha przesądziła o tym, że w jednym z banków zostałam na dłużej i obecnie jest to mój bank główny mimo, że otwierałam jak zawsze tylko konto „na chwilę”.

produkty bankowe

Jak wybrać najlepszy ROR?

wymagania banku - konto osobiste

No i przechodzimy do sedna tego postu czyli tego jak wybrać najlepsze konto osobiste. Otóż Twoje potrzeby są najważniejsze ale pogódź się z tym, że to bank decyduje o tym jak wygląda jego oferta i jakie warunki musisz spełnić jeśli chcesz korzystać z konta bezpłatnie.

Czas na Twoje konto osobiste

najlepsze konto bankowe

Skoro wiesz już jak korzystasz z konta bo zrobiłeś swoją analizę potrzeb to wybór najlepszego rachunku nie powinien sprawiać problemu. Zwróć szczególną uwagę na to czy konto osobiste jest bezpłatne lub jakie warunki musisz spełniać żeby takie było. To samo dotyczy karty debetowej. Sprawdź też czy przelewy internetowe są za 0 zł – to raczej pewnik ale może się okazać że konto oszczędnościowe, które chcesz założyć w pakiecie ma już pewne ograniczenia. Zobacz czy wpłaty i wypłaty w kasie banku są bezpłatne lub czy można dokonać wpłat za pomocą wpłatomatu. Wiem, że możesz obawiać się takich operacji bo zawsze boimy się tego czego nie znamy. Właśnie z tego powodu zachęcam do poproszenia pracownika o pomoc z pierwszą wpłatą dokonaną przez maszynę jeśli boisz się tego, że coś zrobisz źle.

I to tyle. Mam nadzieję, że ułatwiłam Ci podjęcie decyzji dotyczącej Twojego pierwszego rachunku bankowego albo zachęciłam do przejrzenia opłat jakie aktualnie ponosisz. Pamiętaj, że przykładowe 7 zł, które płacisz co miesiąc za kartę to 84 zł w skali roku, które możesz wykorzystać na zakup fajnej, motywującej książki albo bilety do kina. Na co wolisz wydać te pieniądze? Jeśli nie masz pomysłu to mogę Ci podać nr swojego konta 😉 A tak serio to zrób z tym porządek.

Pozdrawiam

Zielona

Drogi czytelniku! Jeżeli spodobał Ci się mój wpis, lub uważasz, że komuś może się przydać, będzie mi bardzo miło jeżeli go polubisz, skomentujesz i/lub podasz dalej. To dla mnie sygnał, że podoba Ci się to co robię. Nic tak nie mobilizuje do dalszej pracy jak Twój odzew!

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *