Bon turystyczny czyli skąd wziąć pieniądze na wakacje?

Temat mocno HOT, ponieważ od 1.08.2020 roku mając dziecko możemy skorzystać z dodatku jakie oferuje Państwo. Właśnie dlatego poniższe grafiki pojawiły się na moim Instagramie w ramach akcji #zarabianieprzezoszczedzanie. Wokół tego tematu urosło już trochę mitów, więc podjęłam próbę wyjaśnienia Wam komu przysługuje i jak działa bon turystyczny bez prawniczego, sztywnego języka.

Przyznam, że jestem mocno zawiedziona póki co. Myślałam, że będzie można go wykorzystać również na basen, restauracje czy kino dla dzieci ale nie. Póki co mam trochę mieszane uczucia i obawy, że za jakiś czas zasady te zostaną zmienione. Bo co jeśli ktoś nie ma możliwości wyjechać poza miejsce zamieszkania żeby opłacić bonem hotel? Albo ma małe dziecko, którego nie wyśle jeszcze samego na obóz? Mała elastyczność tego narzędzia może sprawić, że część osób z niego nie skorzysta. My wykorzystamy na pewno, jak nie teraz to okazji przez kolejny rok mało nie będzie. Zapraszam Cię do przeczytania informacji z czym się je bon turystyczny.

bon turystyczny - grafika
Wyjaśnienie pojęcia bon turystyczny
komu przysługuje bon turystyczny
jak złożyć wniosek o bon turystyczny

Bon turystyczny – najczęstsze wątpliwości

Ciekawostka

Ostatnio mocno interesuję się tematem SEO, słów kluczowych i pozycjonowania mojego bloga w Google. Tak trafiłam na stronę firmy Inpozycjonowanie, która to zajmuje się szeroko pojętym marketingiem internetowym oraz tworzeniem sklepów i stron www. To u nich, w którymś z artykułów na blogu przeczytałam, że ważne jest tworzenie artykułów na bloga na czasie. I od razu zapaliła mi się zielona lampka „Bon turystyczny” 🙂 Mega szanuję firmy, które oferują swoje usługi odpłatnie dla osób, które nie mają czasu lub nie chcą uczyć się marketingu ale oprócz tego dzielą się wiedzą bezpłatnie. Dziękuję!

Podsumowanie

Daj znać czy udało mi się rozjaśnić temat bonu i czy już wiesz jak z niego skorzystać. A może już udało Ci się go zrealizować? Jak to zadziałało w praktyce?

Pozdrawiam

Marlena

Zobacz również

2 komentarze

  1. Warto zwrócić uwagę, że dość popularnym problemem w otrzymaniu bonu turystycznego jest pewien błąd samej platformy ZUS PUE. Nie każda osoba pobierająca 500+ od razu ma dostęp do panelu aktywacji bonu. Sam jestem w tej sytuacji i na ten moment warto kontaktować się z ZUS w każdy możliwy sposób 😉

    1. Dzięki Jakub ? jak zawsze celna uwaga! Mnie to nie spotkało więc nawet nie pomyślałam. Mam nadzieję że już temat wyjaśniony?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *